Fotowoltaika, Jak to działa?

System fotowoltaiczny w uproszczeniu składa się z modułów fotowoltaicznych oraz inwentera. W modułach fotowoltaicznych występuje tzw. efekt fotowoltaiczn, dzięki któremu możliwe jest wytwarzanie energii elektrycznej. Każdy moduł fotowoltaiczny zbudowany jest z połączonych ze sobą ogniw fotowoltaicznych. Głownym składnikiem ogniwa jest krzem, który służy za półprzewodnik. Docierające do ogniw światło słoneczne składa się z fotonów, które zderzają się z elektronami wprawiając je w ruch. W ten sposób powstaje energia elektryczna.

Tak powstała energia elektryczna w formie prądu stałego, przekształcana jest w prąd zmienny, który wykorzystywany jest w instalacji domowej. Takie przekształcenie dokonuję sie w inwenterze. Bez jego pracy niemożliwe byłoby pozyskiwanie darmowej energii elektrycznej.

Montaż, Serwis, Instalacji

Nasza firma specjalizuje się w montażu paneli fotowoltaicznych od 2020 roku. Działamy na terenie całej Polski montując fotowoltaikę dla klientów prywatnych, jak i biznesowych, a także w rolnictwie.

Oferujemy w pełni kompleksowe usługi, poczynając od wykonania profesjonalnego audytu oceniającego zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz umiejscowienie fotowoltaiki, poprzez stworzenie projektu, przeprowadzenie montażu, na serwisie instalacji kończąc.

Stawiamy na wysoką jakość wykonania usług, profesjonalizm, terminowość. Każdą instalację realizujemy w indywidualny sposób, dobierając najkorzystniejsze dla klientów rozwiązanie. Realizacją zleceń zajmują się doświadczeni specjaliści, posiadający odpowiednie przeszkolenie i niezbędną wiedzę.

W naszej ofercie znajdują się wyłącznie panele fotowoltaiczne wysokiej klasy renomowanych producentów. Gwarantujemy ich wysoką wydajność i długoletnie, niezawodne działanie.

Cena instalacji fotowoltaicznej uzależniona jest od wybranych komponentów, w tym rodzaju paneli fotowoltaicznych oraz modelu inwertera, mocy instalacji fotowoltaicznej.Szacuje się, że średni koszt zakupu i montażu fotowoltaiki mieści się w granicach od 10 tysięcy zł.

Panele mogą być założone na gruncie lub dachu. Wybór miejsca instalacji ma ogromne znaczenie- jest to pierwsza z decyzji, jaką należy podjąć. Aby pracować z wysoką wydajnością panele pv powinny być zamontowane w odpowiednio nasłonecznionym miejscu, na które nie pada żaden cień. Duże znaczenie ma również kąt nachylenia paneli, dlatego należy wziąć pod uwagę kąt nachylenia dachu, a także usytuowanie względem stron świata.

Dobór mocy instalacji fotowoltaicznych powinien być przeprowadzony w oparciu o roczne zużycie prądu. Moc można obliczyć biorąc pod uwagę wysokość rachunków. Na każdy 1000kWh zużycia rocznego należy przyjąc 1Kwp instalacji fotowoltaicznej.

Zapytaj o ofertę